Archiwum: listopad 2019

Przeglądasz archiwum posortowane po miesiącach

Zaskoczeni byli organizatorzy frekwencją podczas wczorajszej promocji najnowszego numeru rocznika „Masovia”. Miało to miejsce w Giżyckim Centrum Kultury. Zawartość zaprezentował naczelny (i nieoceniony w tym działaniu) Robert Klimek.

Tę książkę tak naprawdę zaczęliśmy wraz z moim synem odkrywać podczas składania i redagowania. „Na chwilę” przyleciała z USA do Polski Mirka Wituska-Stillman i zamówiła u nas książkę z bajkami oraz rysunkami, których autorami są dzieci amerykańskiej Polonii.

Dziś w naszym rodzinnym, warszawsko-gołdapskim, wydawnictwie SIGNI ukazał się sygnalny egzemplarz książki „Mazurska Piramida i pruskie Ateny”. Jest to nowe wydanie książki autorstwa Jarosława Słomy, poszerzone o rozdziały (autor M. Słapik) opisujące osobliwości kościoła w Żabinie i grobowiec w Zakałczu.

Ciekawe dzisiejsze wydarzenie. Dopiero przeczytawszy wpis na profilu „Żarowisko. Dziedzictwo kulturowe, intelektualne i artystyczne” po kilku latach zauważyłem odejście prof. Joanny Slósarskiej (odeszła 1 października 2016 roku), choć na początku lat 90. w prowadzonym przez Nią łódzkim Stowarzyszeniu Literackim im. K.K. Baczyńskiego ukazał się mój drugi tomik „Jest pięknie”.