Archiwum: październik 2019

Przeglądasz archiwum posortowane po miesiącach

Kolejny cenny nabytek (że użyję oksymoronu – cenny, ale niedrogi, bo ten obszerny album kosztuje tylko 20 złotych) w sercu mojej biblioteki.

W ramach XXIV Ciechanowskiej Jesieni Poezji dziś (10 października) w Opinogórze, w Muzeum Romantyzmu, odbyło się podsumowanie XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Opina. Miałem przyjemność być jednym z jurorów w zaszczytnym towarzystwie Przemysława Dakowicza i Krzysztofa Martwickiego.

To jeden z tych, których książki znajdują się w sercu mojej biblioteki (określenie Jana Jastrzębskiego) i książka, na którą czekałem lata. Postarało się o to nieocenione wydawnictwo „czuły barbarzyńca”.

„Nad brzegiem Eridanu” to kolejna, świeża pozycja naszego rodzinnego wydawnictwa SIGNI. Przyjechała z łódzkiej drukarni wczoraj. Proza filozoficzna i metafizyczna Sławomira Stalmacha.

Formalna decyzja wraz obroną nastąpiły co prawda już w czerwcu, ale dziś (wtorek 1 października) odbyło się oficjalne wręczenie tytułów. Zarówno z okazji rozpoczęcia roku akademickiego UWM, jak i dwudziestolecia tej uczelni. Miałem przyjemność uczestniczenia w tej uroczystości jako jeden z beneficjentów.