Archiwum: grudzień 2019

Przeglądasz archiwum posortowane po miesiącach

Przeglądając dziś swoje domowe archiwum natrafiłem na coś niezwykle cennego – kilkanaście rysunków Andrzeja Suryna. Przysyłał mi je w listach. Andrzej był związany z naszą Grupą Twórczą „Dom Marka”, potem współtworzył (wraz z Wojtkiem Darskim i Markiem Sobczakiem) grupę SDS.

Tytuł wtorkowego wieczoru w Muzeum im. Marii Konopnickiej poświęconego drugiej rocznicy odejścia poety Leszka Aleksandra Moczulskiego („Ta wędrówka nasza Leszek Aleksander Moczulski in memoriam”) okazał się nieco zwodniczy, ponieważ nie mniej miejsca poświęcono podczas spotkania Edwardowi Stachurze. Zaś obaj poeci spotkali się może raz, może dwa… Jednak nie o tym chcę pisać…

To już piąty Almanach naszego, Olsztyńskiego Oddziału SPP. W nim m.in. moje krótkie opowiadanko „Zasłona”.

W „Gazecie Lubuskiej” o adaptacji scenicznej „Normalki” Adama Andryszczyka. Tę książkę miałem przyjemność wydać Adamowi w 2003 roku. Przejmująca, i świetnie napisana, rzecz o alkoholizmie…

To zdjęcie, które na swoim profilu zamieścił Zbyszek Mieruński od razu mi się skojarzyło z tym co zobaczyłem (i sfotografowałem) w jednym z okien, jednego z opuszczonych przez mieszkańców domu nad samym Bajkałem. Na książce napis cyrylicą „Chranit’ wieczno”.

W najnowszym numerze „Twórczości” recenzja scenicznej adaptacji prozy „Błoto”, gołdapianina Jana Jastrzębskiego. Przypomnijmy, że książka pod tym samym tytułem ukazała się w pierwszej połowie tego roku w naszym rodzinnym wydawnictwie SIGNI.