Archiwum: lipiec 2020

Przeglądasz archiwum posortowane po miesiącach

Tym razem spod mojego ołówka Adolfo Bioy Casares i to niekoniecznie dlatego, że współtworzył świetny duet z Jorge Luisem Borgesem, wydając m.in. erudycyjne „Kroniki Bustosa Domecqa”, ale również za jego niezwykłą prozę psychologiczno-fantastyczną (akurat wracam do jego „Planu ucieczki”).

Te zdjęcia w formatach 100 na 70 cm można oglądać w najbliższych miesiącach na płocie Restauracji „Matrioszka” w Gołdapi. Jest to druga edycja wystawy „Okamgnienia cywilizacji”, zorganizowana przez Sławomira Stalmacha (i wymyślona przez niego), wydawnictwo SIGNI i Restaurację Matrioszka. Autorzy pochodzą z Gołdapi, Olsztyna i Warszawy.

Gustaw Karl Jung. Spod mojego ołówka i jeden z czterdziestki twórców dla mnie najważniejszych. Nie będę się rozwodził dlaczego, ale wagę jego pojawienia się (nie tylko w aspekcie psychiatrii i psychologii) porównuję do obecności Newtona w fizyce. Myślę też, że autor „Archetypów i symboli” w pewnym sensie „doczłowieczył” teorie Freuda, choć poszedł własną drogą, dla Read More →