Archiwum: lipiec 2015

Przeglądasz archiwum posortowane po miesiącach

Recenzja mojej książki „Najpierw był Tariat” z 2/2015 numeru „Kronik”. Zdjęcie zrobiłem w 2010 w Ułan Ude podczas gali IV Światowego Konwentu Mongołów.

Dobrze się stało, że spośród pięcioosobowej czołówki nagrodę poetycką Orfeusza przyznano Januszowi Szuberowi. I to nie tylko dlatego, że jest to świetna poezja i książka… Janusz Szuber nie mógł przyjechać, zatem nagrodę odebrała osoba reprezentująca tego świetnego poetę.

Na tę publikację czekali nie tylko dawni gołdapscy wodniacy… Właśnie wyszła z drukarni książka zatytułowana „Hangar”. Tytuł jest zarówno dosłowny, jak i symboliczny, bowiem gołdapska stanica żeglarska była nie tylko miejscem skupiającym gołdapskich wodniaków, ale jednocześnie azylem dla tych, którzy po prostu nie mieli się wtedy gdzie podziać.

Aż siedem stron poświęcono mnie w piśmie literackim “Kroniki” wydawanym przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach i redagowanym przez Zbigniewa Fałtynowicza. Okazje ku temu były co najmniej dwie… 25 kwietnia tego roku ukończyłem 60 lat (również mój syn również urodził się 25 kwietnia) i dwadzieścia lat temu ukazała się w Gołdapi książka “Błoto” Jana Jastrzębskiego, która Read More →